SailResSailRes
SailResSailRes
SailRes
Lake Boga Yacht Club
Lake Boga YC Easter Regatta Catamarans 2019

Series scores

Division 1 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 2
20 Apr 2019
Race 3
20 Apr 2019
Race 4
20 Apr 2019
Race 5
20 Apr 2019
Race 6
21 Apr 2019
Race 7
21 Apr 2019
Race 8
22 Apr 2019
Score
11794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren SmithRYE211613412.0
21050Livewire 2A Class (Flying)Stuart ScottSBSC356121113.0
3333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
MCYC124334316.0
4972BrewA Class (Flying)David BrewerSBSC10 (DNC)82562629.0
5250Final ThrustF18Joey NorrisCCSC548475530.0
6AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
FYC835286731.0
7AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish SinclairMCYC697857235.0
8AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard NicholsonMCYC473798938.0
9166Crack-a-LackinViper CatGlenn WeeksCCSC76910 (DNC)49843.0
9 entrants.    

Division 2 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 2
20 Apr 2019
Race 3
20 Apr 2019
Race 4
20 Apr 2019
Race 5
20 Apr 2019
Race 6
21 Apr 2019
Race 7
21 Apr 2019
Race 8
22 Apr 2019
Score
1606The Other WomanNacra4.5Mark FergusonLSC33111118.0
2282Skull DuggeryDolphinPaul CabrieCYC1226 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)219.0
3297Brmple 'B'DolphinGraham WilliamsSLSC2136 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)24.0
4326BobcatDolphinBob RoacheSYC446 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)32.0
5305White WingsDolphinTed RoacheSYC556 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)6 (DNC)34.0
5 entrants.    

Division 3 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 2
20 Apr 2019
Race 3
20 Apr 2019
Race 4
20 Apr 2019
Race 5
20 Apr 2019
Race 6
21 Apr 2019
Race 7
21 Apr 2019
Race 8
22 Apr 2019
Score
11640RebelArrowMara ChachsLSC11221218.0
21586Breaking WavesArrowRob IngramALTONA22112129.0
31422TroubleArrowGeoff CarterSLSC433335 (DNC)420.0
41636PsychoArrowMartin RocheCYC3445 (DNC)5 (DNC)5 (DNC)324.0
4 entrants.    

C - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 2
20 Apr 2019
Race 3
20 Apr 2019
Race 4
20 Apr 2019
Race 5
20 Apr 2019
Race 6
21 Apr 2019
Race 7
21 Apr 2019
Race 8
22 Apr 2019
Score
1574DreamworxCobraRick NixonPYC21111116.0
2566LivewireCobra CatStan BlazejewskiPYC574442221.0
2582Hell FireCobraRobert NixonPYC335525321.0
4523Fox On The RumCobra CatPeter MarshPYC49 (DNC)22339 (DNC)23.0
55582RCCobraJohn BoltonIWC12339 (DNC)9 (DNC)9 (DNC)27.0
6573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
SBSC867854434.0
7580RedbackCobra SloopLaurie BradfordPYC658766535.0
8579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
PYC7466779 (DNC)37.0
8 entrants.    Please check the order of tied scores

Mosquito Sloop - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 2
20 Apr 2019
Race 3
20 Apr 2019
Race 4
20 Apr 2019
Race 5
20 Apr 2019
Race 6
21 Apr 2019
Race 7
21 Apr 2019
Race 8
22 Apr 2019
Score
11768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
NEWSC22111117.0
21810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
BYC7 (DNC)14232214.0
21733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
LBSC132323314.0
41709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
BYC34347 (DNC)4422.0
51772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
RYE455545528.0
61723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
BYC5667 (DNC)56634.0
6 entrants.    Please check the order of tied scores

Race 220 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.501:01:171:24:311
21794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.001:05:171:24:472
31050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.500:54:061:25:113
4AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.500:57:221:27:354
5250Final ThrustF18Joey Norris65.000:58:111:29:305
6AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.500:57:121:30:046
7166Crack-a-LackinViper CatGlenn Weeks71.501:05:561:32:127
8AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.501:08:211:34:168

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1282Skull DuggeryDolphinPaul Cabrie85.000:56:481:06:491
2297Brmple 'B'DolphinGraham Williams85.000:57:291:07:372
3606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.001:00:111:08:233
4326BobcatDolphinBob Roache85.001:00:091:10:454
5305White WingsDolphinTed Roache85.001:03:071:14:155

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11640RebelArrowMara Chachs89.000:44:250:49:541
21586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:50:210:56:342
31636PsychoArrowMartin Roche89.000:50:260:56:403
41422TroubleArrowGeoff Carter89.000:56:241:03:224

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
15582RCCobraJohn Bolton83.501:01:041:13:081
2574DreamworxCobraRick Nixon83.501:01:131:13:182
3582Hell FireCobraRobert Nixon83.501:02:521:15:173
4523Fox On The RumCobra CatPeter Marsh83.501:03:131:15:424
5566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.501:04:381:17:245
6580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.001:02:231:17:586
7579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
80.001:02:441:18:257
8573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.001:03:101:18:578

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.001:00:141:16:141
21768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.001:01:071:17:212
31709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
79.001:02:121:18:443
41772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.001:04:311:21:404
51723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
79.001:16:241:36:425

Race 320 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.000:58:581:16:341
2333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.500:57:141:18:562
3AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.500:57:201:19:043
4250Final ThrustF18Joey Norris65.000:52:271:20:414
51050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.500:51:161:20:445
6166Crack-a-LackinViper CatGlenn Weeks71.500:57:451:20:466
7AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.500:54:001:22:267
8972BrewA Class (Flying)David Brewer63.500:52:321:22:438
9AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.500:53:011:23:299

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1297Brmple 'B'DolphinGraham Williams85.000:55:471:05:371
2282Skull DuggeryDolphinPaul Cabrie85.000:57:461:07:572
3606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.001:00:111:08:233
4326BobcatDolphinBob Roache85.000:58:301:08:494
5305White WingsDolphinTed Roache85.001:02:421:13:455

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11640RebelArrowMara Chachs89.000:41:140:46:191
21586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:42:360:47:512
31422TroubleArrowGeoff Carter89.000:43:510:49:163
41636PsychoArrowMartin Roche89.000:45:460:51:254

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1574DreamworxCobraRick Nixon83.500:59:211:11:041
25582RCCobraJohn Bolton83.501:00:171:12:112
3582Hell FireCobraRobert Nixon83.501:00:501:12:513
4579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
80.001:00:571:16:114
5580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.001:01:331:16:565
6573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.001:02:081:17:406
7566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.501:06:031:19:067

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
79.000:56:521:11:591
21768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.000:57:021:12:112
31733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.001:02:501:19:323
41709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
79.001:04:021:21:034
51772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.001:05:191:22:405
61723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
79.001:07:491:25:506

Race 420 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.001:12:451:34:281
2972BrewA Class (Flying)David Brewer63.501:02:241:38:162
3AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.501:07:111:42:343
4333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.501:14:231:42:354
5AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.501:14:281:42:425
61050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.501:06:531:45:196
7AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.501:07:441:46:407
8250Final ThrustF18Joey Norris65.001:15:411:56:268
9166Crack-a-LackinViper CatGlenn Weeks71.501:24:151:57:499

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.001:04:591:13:501
2282Skull DuggeryDolphinPaul Cabrie85.001:07:371:19:322
3297Brmple 'B'DolphinGraham Williams85.001:08:041:20:043

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:48:150:54:121
21640RebelArrowMara Chachs89.000:50:390:56:542
31422TroubleArrowGeoff Carter89.001:01:151:08:493
41636PsychoArrowMartin Roche89.001:06:021:14:114

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1574DreamworxCobraRick Nixon83.501:04:551:17:441
2523Fox On The RumCobra CatPeter Marsh83.501:05:531:18:542
35582RCCobraJohn Bolton83.501:06:111:19:153
4566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.501:06:181:19:244
5582Hell FireCobraRobert Nixon83.501:07:001:20:145
6579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
80.001:09:281:26:506
7573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.001:12:431:30:537
8580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.001:12:531:31:068

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.001:02:391:19:181
21733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.001:11:171:30:132
31709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
79.001:11:371:30:393
41810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
79.001:12:381:31:564
51772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.001:16:021:36:145
61723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
79.001:21:491:43:336

Race 520 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.500:35:460:56:191
2AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.500:41:020:56:352
3333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.500:41:590:57:543
4250Final ThrustF18Joey Norris65.000:39:001:00:004
5972BrewA Class (Flying)David Brewer63.500:38:231:00:265
61794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.000:48:041:02:256
7AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.500:41:261:03:157
8AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.500:42:151:06:328

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.000:41:470:47:281

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:41:500:47:001
21640RebelArrowMara Chachs89.000:42:030:47:142
31422TroubleArrowGeoff Carter89.000:45:080:50:423

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1574DreamworxCobraRick Nixon83.500:40:240:48:231
2523Fox On The RumCobra CatPeter Marsh83.500:41:490:50:042
35582RCCobraJohn Bolton83.500:41:580:50:153
4566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.500:42:210:50:434
5582Hell FireCobraRobert Nixon83.500:43:340:52:105
6579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
80.000:42:080:52:406
7580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.000:43:290:54:217
8573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.000:44:360:55:458

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.000:39:430:50:161
21810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
79.000:41:110:52:072
31733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.000:42:350:53:543
41709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
79.000:42:480:54:104
51772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.000:44:280:56:175

Race 621 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.000:51:081:06:241
21050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.500:42:531:07:322
3333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.500:51:131:10:383
4166Crack-a-LackinViper CatGlenn Weeks71.500:50:531:11:094
5AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.500:45:451:12:025
6972BrewA Class (Flying)David Brewer63.500:46:471:13:406
7250Final ThrustF18Joey Norris65.000:48:141:14:127
8AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.500:55:391:16:458
9AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.500:51:451:19:009

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.000:49:020:55:431

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11640RebelArrowMara Chachs89.000:34:440:39:011
21586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:36:120:40:402
31422TroubleArrowGeoff Carter89.000:38:430:43:303

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1574DreamworxCobraRick Nixon83.500:52:151:02:341
2582Hell FireCobraRobert Nixon83.500:54:001:04:402
3523Fox On The RumCobra CatPeter Marsh83.500:55:121:06:063
4566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.500:55:491:06:504
5573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.000:53:561:07:255
6580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.000:54:021:07:326
7579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
80.000:54:121:07:457

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.000:50:231:03:461
21733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.000:51:041:04:382
31810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
79.000:51:061:04:413
41772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.000:55:201:10:024
51723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
79.000:56:291:11:295

Race 721 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.500:25:290:40:071
2972BrewA Class (Flying)David Brewer63.500:25:560:40:502
31794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.000:33:150:43:103
4333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.500:31:420:43:434
5250Final ThrustF18Joey Norris65.000:28:470:44:165
6AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.500:33:300:46:126
7AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.500:29:500:46:587
8AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.500:32:520:50:108
9166Crack-a-LackinViper CatGlenn Weeks71.500:37:090:51:579

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.000:28:520:32:481

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:32:290:36:291
21640RebelArrowMara Chachs89.000:34:090:38:222

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1574DreamworxCobraRick Nixon83.500:28:380:34:171
2566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.500:29:560:35:502
3523Fox On The RumCobra CatPeter Marsh83.500:30:360:36:383
4573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.000:30:040:37:354
5582Hell FireCobraRobert Nixon83.500:31:490:38:065
6580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.000:30:300:38:076
7579Blonde MomentCobra SloopDavid Badrock
  Lisa
80.000:30:480:38:307

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.000:27:390:35:001
21810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
79.000:28:450:36:232
31733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.000:29:350:37:263
41709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
79.000:32:480:41:314
51772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.000:34:390:43:515
61723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
79.000:35:430:45:126

Race 822 Apr 2019

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11050Livewire 2A Class (Flying)Stuart Scott63.500:35:300:55:541
2AUS 7RecklessA Class (Flying)Hamish Sinclair63.500:37:400:59:192
3333RideTaipan 4.9 SloopSteven Floyd
  Evelyn Floyd
72.500:45:461:03:073
41794More Than A SplashMosquito Cat + SpinPhilip Warren Smith77.000:51:411:07:074
5250Final ThrustF18Joey Norris65.000:44:321:08:305
6972BrewA Class (Flying)David Brewer63.500:43:371:08:416
7AUS 136FireTaipan 4.9 SloopMichael Jopp
  Maxine Jopp
72.500:53:231:13:377
8166Crack-a-LackinViper CatGlenn Weeks71.500:54:211:16:008
9AUS 1011A Over TA Class (Classic)Richard Nicholson65.500:51:291:18:369

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1606The Other WomanNacra4.5Mark Ferguson88.000:48:430:55:211
2282Skull DuggeryDolphinPaul Cabrie85.000:57:131:07:182

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11640RebelArrowMara Chachs89.000:33:420:37:511
21586Breaking WavesArrowRob Ingram89.000:34:200:38:342
31636PsychoArrowMartin Roche89.000:36:440:41:163
41422TroubleArrowGeoff Carter89.000:40:530:45:564

C, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1574DreamworxCobraRick Nixon83.500:48:310:58:061
2566LivewireCobra CatStan Blazejewski83.500:49:380:59:262
3582Hell FireCobraRobert Nixon83.500:49:500:59:403
4573The Name You Can't ForgetCobra SloopLuke Martin
  Georgia Scott
80.000:50:031:02:334
5580RedbackCobra SloopLaurie Bradford80.000:50:481:03:305

Mosquito Sloop, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
11768No Grey MatterMosquito SloopRobert Lott
  Charli-Jean
79.000:43:390:55:151
21810Now WhatMosquito SloopCampbell McEwan
  Carly McAlister
79.000:45:370:57:442
31733Cat-elMosquito SloopTony White
  Cameron White
79.000:46:230:58:423
41709Carbon CopyMosquito SloopColin McEwan
  Anita Hunter
79.000:48:411:01:374
51772Whaka YeahMosquito SloopGavin Wall
  Rhonda Atkinson
79.000:51:151:04:525
61723Yellow FeverMosquito SloopAlyssa Hunter
  Wade
79.000:58:031:13:286
Printing: Depending on the data, you may need to use landscape orientation. You can use your browser's "Print preview" to check this before printing.

Is your club using SailRes?
Click here to find out more about SailRes and start using it.

Contact About Site map

© 2010-2021 SailRes