SailResSailRes
SailResSailRes
SailRes
Jervoise Bay Sailing Club
2020 Commodore's Cup - Mixed Multihull

Series scores

Fleet - Yardstick (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
11 Oct 2020
Race 2
11 Oct 2020
Race 3
11 Oct 2020
Race 4
25 Oct 2020
Race 5
25 Oct 2020
Race 6
25 Oct 2020
Race 7
8 Nov 2020
Race 8
8 Nov 2020
Race 9
8 Nov 2020
Race 10
22 Nov 2020
Race 11
22 Nov 2020
Race 12
22 Nov 2020
Race 13
6 Dec 2020
Race 14
6 Dec 2020
Race 15
17 Jan 2021
Race 16
17 Jan 2021
Race 17
17 Jan 2021
Score
1AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
JBSC2210 (DNF)1212111 (DUT)1 (DUT)1 (DUT)1 (DUT)1 (DUT)1 (DUT)4318.0
214Smoke On The WaterNacra 14 sqRob SmithSBYC4310 (DNS)31553344534 (DNF)24 (DNC)1245.0
32012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
JBSC3410 (DNF)24337455424 (DNC)24 (DNC)8 (DNF)10 (DNS)24 (DNC)72.0
41082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
JBSC710 (DNS)10 (DNS)85486105 (DUT)5 (DUT)5 (DUT)5 (DUT)5 (DUT)5 (DUT)5 (DUT)5 (DUT)78.0
5SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold KaarsJBSC610 (DNS)10 (DNS)7767978811 (DNS)24 (DNC)24 (DNC)32494.0
61021Moist OysterF18Tristan MerrickJBSC2 (DUT)2 (DUT)2 (DUT)2 (DUT)2 (DUT)2 (DUT)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)3132 (DUT)2 (DUT)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)95.0
770Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntoshJBSC10 (DNS)10 (DNS)10 (DNS)68891189978 (DNS)24 (DNC)235102.0
8531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam HufJBSC5610 (DNS)11 (DNS)11 (DNS)11 (DNS)455666424 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)114.0
9AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
JBSC11124 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)1 (DUT)1 (DUT)1 (DUT)12124 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)130.0
927SidewinderNacra 14 sqNilson Correa24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)567108611 (DNF)11 (DNS)11 (DNS)24 (DNC)24 (DNC)151130.0
11AUS 2026Blue MothF18Gavin DaviesJBSC8510 (DNS)43213 (DNF)413 (DNF)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)182.0
12633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay7 (DUT)7 (DUT)7 (DUT)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)77824 (DNC)24 (DNC)8 (DNS)10 (DNS)10 (DNS)191.0
1335#35Nacra 16 sqMark Hadfield24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)11 (DNS)11 (DNF)913 (DNF)10924 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)255.0
146424Emily JeanWindrush 4.3 CatKeith Saw24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)12224 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)269.0
15AUS 0PRTF18Shane Phillips
  Jason Phillips
24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)23224 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)271.0
16569City Of CockburnNacra 350 Super SloopAdriana Jarrett
  Nick Ireland
24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)8 (DNS)10 (DNS)7289.0
1794UrgeNacra 14 sqRichard Coker24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)8 (DNS)10 (DNS)10 (DNS)292.0
18AUS 89FarQ2CantA Class (Flying)James Clark24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)14 (DNF)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)293.0
196276FootlooseWindrush 4.3 CatPaul Todd24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)613 (DNS)13 (DNS)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)296.0
20NG Next GenA Class (Flying)Max Puttman24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)8 (DNS)4 (DNF)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)300.0
21530I ShrunkNacra 430 Super Sloop SpinAsh Rowley24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)224 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)314.0
22218North To SouthNacra 16 sqMichael Mlynarczyk24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)524 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)317.0
23269TechDenNacra 16 sqStephan Van Blerk24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)6318.0
23 entrants.    Please check the order of tied scores

Race 111 Oct 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
65.00:31:5431:05:261
2AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:32:2731:06:332
32012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:34:4931:11:253
414Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:30:4021:12:094
5531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:32:4721:14:565
6SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:38:1821:28:026
71082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:43:0431:28:207
8AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.00:48:3031:39:298
70Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.0DNS10
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT
633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay DUT

Race 211 Oct 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
65.00:26:0130:53:221
2AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:26:2130:54:032
314Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:25:1620:59:273
42012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:29:2931:00:284
5AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.00:30:4131:02:565
6531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:28:1321:04:296
70Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.0DNS10
SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.0DNS10
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.0DNS10
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT
633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay DUT

Race 311 Oct 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
65.00:33:2231:08:261
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.0DNF10
70Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.0DNS10
2012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.0DNF10
14Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith84.0DNS10
SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.0DNS10
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.0DNS10
531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.5DNS10
AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.0DNS10
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT
633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay DUT

Race 425 Oct 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:26:4521:22:181
22012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:27:4321:25:162
314Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:18:5911:29:203
4AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.00:31:1321:36:034
527SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:21:0311:40:145
670Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:21:0711:40:336
7SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:22:5011:44:587
81082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:17:3211:47:538
531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.5DNS11
35#35Nacra 16 sqMark Hadfield78.5DNS11
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT

Race 525 Oct 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
114Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:17:1211:20:561
2AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:26:2121:21:042
3AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.00:27:1021:23:353
42012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:28:4521:28:274
51082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:28:5421:28:555
627SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:21:2911:42:186
7SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:22:3911:44:087
870Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:23:0811:50:098
531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.5DNS11
35#35Nacra 16 sqMark Hadfield78.5DNF11
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT

Race 625 Oct 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:23:0921:11:131
2AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.00:23:3221:12:242
32012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:24:2321:15:013
41082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:27:1521:23:504
514Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:19:3111:31:505
6SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:21:4211:39:466
727SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:22:0611:45:147
870Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:25:5912:03:438
935#35Nacra 16 sqMark Hadfield78.50:27:4612:21:299
531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.5DNS11
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT

Race 78 Nov 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
16424Emily JeanWindrush 4.3 CatKeith Saw94.50:37:3221:19:261
2AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:38:4731:19:332
32012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:39:4431:21:303
4531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:36:5521:24:224
514Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:37:2421:28:005
66276FootlooseWindrush 4.3 CatPaul Todd94.50:45:0121:35:166
7SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:41:3321:35:317
81082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:17:1811:46:278
970Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:44:4521:46:329
1027SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:47:0021:51:5410
AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.0DNF13
35#35Nacra 16 sqMark Hadfield78.5DNF13
AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
DUT

Race 88 Nov 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:33:5631:09:361
26424Emily JeanWindrush 4.3 CatKeith Saw94.50:34:4821:13:392
314Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:32:4221:16:563
4AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.00:38:3631:19:104
5531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:35:0421:20:095
61082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:40:2931:23:026
72012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:42:5431:28:007
827SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:37:0121:28:088
9SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:38:5621:29:309
1035#35Nacra 16 sqMark Hadfield78.50:38:5721:39:1410
1170Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:41:5721:39:5211
6276FootlooseWindrush 4.3 CatPaul Todd94.5DNS13
AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
DUT

Race 98 Nov 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:34:2431:10:331
26424Emily JeanWindrush 4.3 CatKeith Saw94.50:35:1021:14:252
314Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:34:0321:20:073
42012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:40:2531:22:544
5531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:37:3421:25:525
627SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:38:1221:30:576
7SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:41:0421:34:247
870Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:41:4621:39:268
935#35Nacra 16 sqMark Hadfield78.50:44:1121:52:349
101082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
65.00:19:1511:58:2710
AUS 2026Blue MothF18Gavin Davies65.0DNF13
6276FootlooseWindrush 4.3 CatPaul Todd94.5DNS13
AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
DUT

Race 1022 Nov 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
65.00:29:5831:01:281
2AUS 0PRTF18Shane Phillips
  Jason Phillips
65.00:30:1331:01:592
31021Moist OysterF18Tristan Merrick65.00:30:3631:02:463
414Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:28:0621:06:074
52012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:32:1931:06:175
6531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:31:3921:12:206
7633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay84.00:31:0121:13:517
8SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:33:0421:16:008
970Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:34:4121:22:349
27SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.0DNF11
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
DUT
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 1122 Nov 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
11021Moist OysterF18Tristan Merrick65.00:28:1930:58:051
2AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
65.00:29:1731:00:042
3AUS 0PRTF18Shane Phillips
  Jason Phillips
65.00:29:5131:01:133
414Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:26:5621:03:224
52012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:31:5031:05:175
6531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:30:0321:08:416
7633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay84.00:29:5121:11:047
8SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:31:5921:13:318
970Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:32:1521:16:479
27SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.0DNS11
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
DUT
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 1222 Nov 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 520AB RacingF18Murray Buchan
  Andrew Buchan
65.00:27:0530:55:331
2AUS 0PRTF18Shane Phillips
  Jason Phillips
65.00:27:2230:56:082
31021Moist OysterF18Tristan Merrick65.00:28:3330:58:333
42012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.00:29:4531:01:014
514Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith85.00:26:4421:02:545
6531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:29:4721:08:046
770Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:31:5621:16:017
8633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay84.00:34:5521:23:088
27SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.0DNS11
SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.0DNS11
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
DUT
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 136 Dec 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
1AUS 89FarQ2CantA Class (Flying)James Clark61.50:26:1830:57:011
2530I ShrunkNacra 430 Super Sloop SpinAsh Rowley87.50:26:5121:01:222
314Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith84.00:26:1921:02:393
4531T Rex IINacra 430 Super Sloop SpinSam Huf87.50:34:0621:17:564
5218North To SouthNacra 16 sqMichael Mlynarczyk78.50:31:1821:19:445
70Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.0DNS8
NG Next GenA Class (Flying)Max Puttman61.5DNS8
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
DUT
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 146 Dec 2020

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
14Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith84.0DNF4
NG Next GenA Class (Flying)Max Puttman61.5DNF4
AUS 89FarQ2CantA Class (Flying)James Clark61.5DNF4
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
DUT
1021Moist OysterF18Tristan Merrick DUT
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 1517 Jan 2021

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
127SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:20:4120:49:141
270Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:21:1220:50:282
3SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:27:5321:04:063
2012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.0DNF8
569City Of CockburnNacra 350 Super SloopAdriana Jarrett
  Nick Ireland
105.0DNS8
94UrgeNacra 14 sqRichard Coker84.0DNS8
633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay84.0DNS8
AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
DUT
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 1617 Jan 2021

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
114Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith84.00:24:2020:57:561
2SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:29:2021:07:262
370Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:29:1421:09:363
4AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:36:5431:15:414
527SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:35:2121:24:105
2012PC LocsF18Stephan Van Blerk
  Nick Ireland
65.0DNS10
569City Of CockburnNacra 350 Super SloopAdriana Jarrett
  Nick Ireland
105.0DNS10
94UrgeNacra 14 sqRichard Coker84.0DNS10
633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay84.0DNS10
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT

Race 1717 Jan 2021

Fleet, Yardstick results (Note - times adjusted for laps sailed)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
LapsYardstick
time
Score
127SidewinderNacra 14 sqNilson Correa84.00:28:5021:08:391
214Smoke On The WaterNacra 14 sqRob Smith84.00:29:1321:09:332
3AUS 032PandemicF18Bevan Chrimes
  Ben Hillman
65.00:34:0831:10:013
4SQ 1223Blue BirdWeta 4.4 TrimaranArnold Kaars87.00:32:3621:14:564
570Booger SugarNacra 14 sqGrant McIntosh84.00:31:5121:15:505
6269TechDenNacra 16 sqStephan Van Blerk78.50:31:0821:19:196
7569City Of CockburnNacra 350 Super SloopAdriana Jarrett
  Nick Ireland
105.00:23:2911:29:277
633Dark HorseNacra 14 sqKim Lindsay84.0DNS10
94UrgeNacra 14 sqRichard Coker84.0DNS10
1082Hot FuzzF18Jeanette Kinsey
  Dion Alston
DUT
Printing: Depending on the data, you may need to use landscape orientation. You can use your browser's "Print preview" to check this before printing.

Is your club using SailRes?
Click here to find out more about SailRes and start using it.

Contact About Site map

© 2010-2021 SailRes