SailResSailRes
SailResSailRes
SailRes
Albury Wodonga Yacht Club
Championships - Summer (YS & PBH) 2020-2021

Series scores

Div 2 (100<YS<=150) - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
30 Nov 2020
Race 2
30 Nov 2020
Race 3
6 Dec 2020
Race 4
6 Dec 2020
Race 5
20 Dec 2020
Race 6
20 Dec 2020
Race 7
31 Jan 2021
Race 8
28 Feb 2021
Race 9
28 Feb 2021
Race 10
14 Mar 2021
Race 11
14 Mar 2021
Race 12
21 Mar 2021
Race 13
21 Mar 2021
Race 14
28 Mar 2021
Race 15
28 Mar 2021
Score
1740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
AWYC24 (DNC)24 (DNC)2224 (DNC)24 (DNC)112111 (DUT)1 (DUT)1316.0
2210482RChompLaser RadialRiordan McMillanAWYC24 (DNC)24 (DNC)11122210 (DNF)32232 (DUT)2 (DUT)20.0
32864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
AWYC3124 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)67123113230.0
4123352GLaser 4.7Peter NelsonAWYC123 (DUT)3 (DUT)3311310 (DNF)54553 (DUT)3 (DUT)33.0
5214994Deep BlueLaserMark McMillanAWYC24 (DNC)24 (DNC)44218510 (DNF)46 (DNS)323 (DUT)3 (DUT)37.0
6193425MeegsLaser RadialKen WoodmanAWYC245324 (DNC)24 (DNC)7410 (DNF)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)2186.0
7101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
AWYC53354 (DUT)4 (DUT)324 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)123.0
846FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
AWYC24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)4810 (DNF)6 (DUT)6 (DUT)24 (DNC)24 (DNC)46 (DNF)140.0
9165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne ScullyAWYC8 (DNS)8 (DNS)24 (DNC)24 (DNC)7 (DUT)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)7 (DUT)7 (DUT)6624 (DNC)24 (DNC)145.0
10181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding48 (DNS)6624 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)610 (DNF)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)160.0
11168137SpaLaser RadialTom EdinboroughAWYC24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)424 (DNC)1024 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)4424 (DNC)4170.0
1248DrambuieCastle 650 Joel Dougherty
  Bruce Diffey
AWYC6524 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)1224 (DNC)24 (DNC)8 (DUT)8 (DUT)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)183.0
13YC8019MagicAustral Clubman 8 Mark Harris24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)9910 (DNF)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)220.0
14814Rum RunnerNoelex 25Phil Clements
  Brian Royal
AWYC24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)524 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)24 (DNC)245.0
23 entrants.    

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150) - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
30 Nov 2020
Race 2
30 Nov 2020
Race 3
6 Dec 2020
Race 4
6 Dec 2020
Race 5
20 Dec 2020
Race 6
20 Dec 2020
Race 7
31 Jan 2021
Race 8
28 Feb 2021
Race 9
28 Feb 2021
Race 10
14 Mar 2021
Race 11
14 Mar 2021
Race 12
21 Mar 2021
Race 13
21 Mar 2021
Race 14
28 Mar 2021
Race 15
28 Mar 2021
Score
1 entrants.    

Div 1 (YS<=100) - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
30 Nov 2020
Race 2
30 Nov 2020
Race 3
6 Dec 2020
Race 4
6 Dec 2020
Race 5
20 Dec 2020
Race 6
20 Dec 2020
Race 7
31 Jan 2021
Race 8
28 Feb 2021
Race 9
28 Feb 2021
Race 10
14 Mar 2021
Race 11
14 Mar 2021
Race 12
21 Mar 2021
Race 13
21 Mar 2021
Race 14
28 Mar 2021
Race 15
28 Mar 2021
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn DemeoAWYC1113 (DNC)13 (DNS)1 (DUT)1111111111.0
2064DesperadoTaipan 4.9 CatAaron PimmAWYC3 (DNC)3 (DNC)23 (DNC)23 (DNS)3 (DUT)3 (DNF)3 (DNC)3 (DNC)3 (DNC)3 (DNC)3 (DNC)3 (DNC)3 (DNC)31.0
2 entrants.    

Race 130 Nov 2020

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:28:480:23:021
2193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:27:490:23:282
32864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:25:540:23:583
4181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding118.500:28:460:24:164
5101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
0.7250:28:470:26:005
648DrambuieCastle 650 Joel Dougherty
  Bruce Diffey
0.7250:32:380:29:286
165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully125.00DNS8

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:18:070:23:501

Race 230 Nov 2020

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
12864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:30:300:28:141
2123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:38:010:30:242
3101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
0.7250:39:240:35:353
4193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:51:080:43:094
548DrambuieCastle 650 Joel Dougherty
  Bruce Diffey
0.7250:50:120:45:215
165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully125.00DNS8
181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding118.50DNS8

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:24:500:32:401

Race 36 Dec 2020

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:41:530:35:201
2740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:40:430:36:472
3101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
0.7250:46:450:42:143
4214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:48:210:42:244
5193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:54:310:46:005
6181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding118.500:57:470:48:456
123352GLaser 4.7Peter Nelson DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:26:160:34:331
2064DesperadoTaipan 4.9 CatAaron Pimm76.000:29:260:38:432

Race 46 Dec 2020

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:46:060:38:541
2740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:46:440:42:132
3193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:50:040:42:153
4214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:48:510:42:514
5101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
0.7250:48:340:43:525
6181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding118.500:59:160:50:006
123352GLaser 4.7Peter Nelson DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Race 520 Dec 2020

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.501:09:490:58:551
2214994Deep BlueLaserMark McMillan114.001:08:571:00:282
3123352GLaser 4.7Peter Nelson125.001:26:001:08:483
4168137SpaLaser RadialTom Edinborough118.501:24:001:10:534
101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
DUT
165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:41:500:55:021
2064DesperadoTaipan 4.9 CatAaron Pimm76.000:52:301:09:042

Race 620 Dec 2020

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:30:150:26:321
2210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:37:140:31:252
3123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:39:530:31:543
101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
064DesperadoTaipan 4.9 CatAaron Pimm76.00DNS3
259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.00DNS3

Race 731 Jan 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:47:080:42:341
2210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:51:390:43:352
3101Live WireCastle 650 Jeff Stirling
  David Haberfield
  Kenton Shaw
0.7250:48:250:43:443
446FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
0.7250:50:150:45:234
5814Rum RunnerNoelex 25Phil Clements
  Brian Royal
0.7250:50:160:45:245
62864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:49:070:45:286
7193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:54:050:45:387
8214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:52:200:45:548
9YC8019MagicAustral Clubman 8 Mark Harris0.8050:48:220:48:319
10168137SpaLaser RadialTom Edinborough118.500:58:200:49:1310
11123352GLaser 4.7Peter Nelson125.001:08:180:54:3811
1248DrambuieCastle 650 Joel Dougherty
  Bruce Diffey
0.7251:03:480:57:3812

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo DUT
064DesperadoTaipan 4.9 CatAaron Pimm DUT

Race 828 Feb 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:41:160:37:161
2210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:45:190:38:142
3123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:49:040:39:153
4193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:46:440:39:264
5214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:45:590:40:205
6181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding118.500:48:300:40:556
72864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:44:520:41:327
846FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
0.7250:48:590:44:158
9YC8019MagicAustral Clubman 8 Mark Harris0.8050:46:590:47:079

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:28:360:37:371
064DesperadoTaipan 4.9 CatAaron Pimm76.00DNF3

Race 928 Feb 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
12864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.001:05:461:00:531
2740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7251:28:101:19:392
123352GLaser 4.7Peter Nelson125.00DNF10
181681The EdgeLaser RadialJordan Spedding118.50DNF10
210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.50DNF10
214994Deep BlueLaserMark McMillan114.00DNF10
YC8019MagicAustral Clubman 8 Mark Harris0.805DNF10
46FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
0.725DNF10
193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.50DNF10

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.001:17:191:41:431

Race 1014 Mar 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:33:240:30:101
22864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:33:550:31:242
3210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:39:560:33:413
4214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:38:390:33:544
5123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:42:480:34:145
46FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
DUT
165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully DUT
48DrambuieCastle 650 Joel Dougherty
  Bruce Diffey
DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:23:120:30:311

Race 1114 Mar 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:42:320:38:251
2210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:45:540:38:442
32864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:41:520:38:453
4123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:49:120:39:214
214994Deep BlueLaserMark McMillan114.00DNS6
46FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
DUT
165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully DUT
48DrambuieCastle 650 Joel Dougherty
  Bruce Diffey
DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:27:560:36:451

Race 1221 Mar 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
12864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:49:550:46:131
2210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:56:320:47:422
3214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:57:400:50:353
4168137SpaLaser RadialTom Edinborough118.501:02:360:52:494
5123352GLaser 4.7Peter Nelson125.001:08:300:54:485
6165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully125.001:11:040:56:516
740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:39:380:52:081

Race 1321 Mar 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
12864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:35:220:32:441
2214994Deep BlueLaserMark McMillan114.000:45:350:39:592
3210482RChompLaser RadialRiordan McMillan118.500:47:240:40:003
4168137SpaLaser RadialTom Edinborough118.500:50:330:42:394
5123352GLaser 4.7Peter Nelson125.000:58:380:46:545
6165846Runny BabbitLaser 4.7Mary-Anne Scully125.001:03:080:50:306
740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:27:260:36:051

Race 1428 Mar 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:42:310:38:241
2193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:47:520:40:232
32864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:44:510:41:313
446FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
0.7250:48:190:43:394
210482RChompLaser RadialRiordan McMillan DUT
123352GLaser 4.7Peter Nelson DUT
214994Deep BlueLaserMark McMillan DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:31:300:41:261

Race 1528 Mar 2021

Div 2 (100<YS<=150), Yardstick results - CBH converted to VYC (80.25)

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1193425MeegsLaser RadialKen Woodman118.500:58:370:49:271
22864The Grey GhostTasarWes Ward
  Samantha Roberts
108.000:54:290:50:262
3740PiscesNoelex 25Terry Caldwell
  Stuart Howsam
  Anthony Harrington
0.7250:56:140:50:483
4168137SpaLaser RadialTom Edinborough118.501:02:220:52:374
46FreeloaderCastle 650 Andy Makin
 
  Aaron Pimm
0.725DNF6
210482RChompLaser RadialRiordan McMillan DUT
123352GLaser 4.7Peter Nelson DUT
214994Deep BlueLaserMark McMillan DUT

Div 3 (Jnrs & Snrs YS>150), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Div 1 (YS<=100), Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1259Wear The Fox HatTaipan 4.9 CatJohn Demeo76.000:42:250:55:481
Printing: Depending on the data, you may need to use landscape orientation. You can use your browser's "Print preview" to check this before printing.

Is your club using SailRes?
Click here to find out more about SailRes and start using it.

Contact About Site map

© 2010-2021 SailRes