Series entrants
Division 1 - Yardstick
Sail# | Name | Class | Crew | Club |
---|
Division 2 - Yardstick
Sail# | Name | Class | Crew | Club |
---|---|---|---|---|
770 | Felix | Sabre | Nils Anderson - M | |
1111 | Fred | Laser | Fred O'Brien - M | |
1141 | Malagara II | Sabre | Trudy Clarke - F | |
1978 | Tacker | Sabre | Val Smith - F | |
2068 | Black Magic | Sabre | Kurt Gysi - M | |
2119 | Red | Tasar | Dean Roberts - M Carol Roberts - F |
Division 3 - Yardstick
Sail# | Name | Class | Crew | Club |
---|---|---|---|---|
11 | Midnight Fury | F16 Cat | Rod Tate - M | |
331 | Monster Hunter | Tornado Classic | Gerald O'Dowd - M Tony Campbell - M | |
853 | Weekend Warrior | A Class (Standard) | Bob Cooper - M | |
1048 | Cinnamon Girl | Mosquito Sloop | Tim Sansom - M | |
1363 | Allchemy | Mosquito Cat + Spin | Andrew Schnull - M | |
1717 | Catmando | Mosquito Cat | Tim Sansom - M | |
1747 | SFJF | Mosquito Cat + Spin | Doug Matthews - M | |
1768 | Paekakariki Express | Mosquito Cat + Spin | Gavin Wall - M - F | |
1824 | Beckit - Cat & Spin | Mosquito Cat + Spin | Luke Marthick - M | |
2115 | Scaredy Cat | Paper Tiger | Gerald Tate - M | |
2998 | WOFTAM | Paper Tiger | Russell Matthews - M | |
18629 | Nevada | Mosquito Cat | Aaron Hill - M |
Division 4 - Yardstick
Sail# | Name | Class | Crew | Club |
---|---|---|---|---|
1192 | Hobbymatt | Minnow | Isabelle Matthews - F | |
7400 | Bic 'O' Ben | O'Pen Bic | Ben Hodder - M | |
8829 | Popeye | O'Pen Bic | Hamish Cowell - M | |
8849 | Turtle | O'Pen Bic | Chris Campbell - M |
NEW division 5 - Yardstick
Sail# | Name | Class | Crew | Club |
---|---|---|---|---|
465 | ASA | 29er | Ed Fuggle - M Charlie Sansom - F |
testing18 Sep 2018
Division 1, Yardstick results
Place | Sail# | Name | Class | Crew | Yardstick | Elapsed time | Yardstick time | Score |
---|
Division 2, Yardstick results
RESULTS NOT PROCESSEDDivision 3, Yardstick results
RESULTS NOT PROCESSEDDivision 4, Yardstick results
RESULTS NOT PROCESSEDNEW division 5, Yardstick results
RESULTS NOT PROCESSED