SailResSailRes
SailResSailRes
SailRes
Altona Yacht Club
28 November 2020

Series scores

Division 1 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
28 Nov 2020
Race 2
28 Nov 2020
Score
1731Shaky KneesImpulseMike Johnson112.0
22907RubyTasarBrad Jones
  Allegra Jones
325.0
3650Hot MochaImpulseFederico Cordioli246.0
4692Biddy Hu One UpImpulsePaul Lindeman437.0
4 entrants.    

Division 2 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
28 Nov 2020
Race 2
28 Nov 2020
Score
12175Speedy Gonzales125Jim Scott
  Alicia Scott
213.0
23149Ghost Pepper125Michael Arnold
  Emma Arnold
14 (DNF)5.0
21873FormidableSabreSandra Nielsen325.0
3 entrants.    Please check the order of tied scores

Division 3 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
28 Nov 2020
Race 2
28 Nov 2020
Score
1305Twice BittenTaipan 4.9 CatPaul Campbell2 (DNC)13.0
1 entrants.    

Division 4 - Yardstick

PlaceSail#NameClassCrewClubRace 1
28 Nov 2020
Race 2
28 Nov 2020
Score
0 entrants.    

Race 128 Nov 2020

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1731Shaky KneesImpulseMike Johnson118.500:45:030:38:011
2650Hot MochaImpulseFederico Cordioli118.500:46:290:39:132
32907RubyTasarBrad Jones
  Allegra Jones
108.000:42:520:39:413
4692Biddy Hu One UpImpulsePaul Lindeman118.500:49:030:41:234

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
13149Ghost Pepper125Michael Arnold
  Emma Arnold
123.000:42:200:34:251
22175Speedy Gonzales125Jim Scott
  Alicia Scott
123.000:42:490:34:482
31873FormidableSabreSandra Nielsen127.000:55:250:43:383

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Division 4, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score

Race 228 Nov 2020

Division 1, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1731Shaky KneesImpulseMike Johnson118.500:41:430:35:121
22907RubyTasarBrad Jones
  Allegra Jones
108.000:40:260:37:262
3692Biddy Hu One UpImpulsePaul Lindeman118.500:44:560:37:553
4650Hot MochaImpulseFederico Cordioli118.500:45:430:38:344

Division 2, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
12175Speedy Gonzales125Jim Scott
  Alicia Scott
123.000:44:080:35:521
21873FormidableSabreSandra Nielsen127.000:47:220:37:172
3149Ghost Pepper125Michael Arnold
  Emma Arnold
123.00DNF4

Division 3, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
1305Twice BittenTaipan 4.9 CatPaul Campbell76.000:48:501:04:151

Division 4, Yardstick results

PlaceSail#NameClassCrewYardstickElapsed
time
Yardstick
time
Score
Printing: Depending on the data, you may need to use landscape orientation. You can use your browser's "Print preview" to check this before printing.

Is your club using SailRes?
Click here to find out more about SailRes and start using it.

Contact About Site map

© 2010-2021 SailRes